O mně

Jsem průvodce

Pomáhám lidem najít vlastní cestu k sobě samým, protože pyramidu také nelze stavět od špičky, ale od velké, pevné základny. A tam je potřeba začít. Každá cesta životem i nitrem začíná totiž u sebe a po mnohých zatáčkách a serpentinách překvapivě u sebe také končí. Lidé by chtěli to i ono, být tím i oním. Ale nejprve musí být sami sebou, pak lze pracovat na všem ostatním. Provedu vás cestou, kterou jsem sám prošel, ale tentokrát to bude o vaší cestě.

20151105_131223 A
Tom

Jsem Feng Shui konzultant

Feng Shui je jediná nauka, která, změnou vnějších věcí, dokáže ovlivnit věci vnitřní – vztahy, zdraví, štěstí, kariéru, cestu osudu a životní harmonii. Většinou se musíme hodně snažit a pracovat na sobě, ale je také důležité, co děláme se svým vnějším prostorem. Není to pavěda, ani zlatý drak v předsíni – kořeny a techniky této staré nauky sahají mnohem hlouběji do staré Číny i do struktury našich životů.

Pomáhám pojmenovat, uchopit a změnit lidské osudy

Od základní školy za mnou chodili spolužáci a někdy i jejich rodiče, později jsem pracoval v personalistice a učil se číst lidi a jejich životní cesty. Později jsem se setkal s prací s energiemi a jejich projevy na osudové cestě lidí. Čínská i evropská astrologická analýza mi dala skvělý nástroj jak pojmenovat, uchopit a změnit k lepšímu nespočet kombinací vlastností, co ve svém charakteru máme. V neposlední řadě se díky studiu Jungovské psychologie setkávám s paralelami vlastností a archetypů v psyché člověka i v zástupných pojmenování, která naši předci definovali už před staletími.

IMG_3312 A
T12

Jsem cestovatel

Rád cestuji, miluji moře i hory, krajiny známé i neznámé. Ještě častěji než cesty vnější, podnikám cesty vnitřní, ať už v rámci vlastního seberozvoje a sebepoznání nebo u svých klientů. Ten, kdo se vydá na cestu a vrátí se, je proměněn a nezůstává stejný jako ten, kdo se nikdy nikam nevydal. Pokud se chcete v životě někam dostat, vydejte se na cestu. Cesta ať už při koučování, terapii, konzultaci, meditaci nebo cestování je úžasným rituálem a aktem, iniciujícím změnu.

Jsem muž

Ano, i to je dost podstatná a dnes přecházená role ve společnosti. Je to tak jednoduché a přitom tak těžké. Prošel jsem několika mužskými kruhy, sebezkušenostními výcviky a pochopil, jak se ve zmatené a nedefinované společnosti rolí, masek a očekávání ztrácejí muži i ženy. Stojím rovně a jsem ve spojení s mužskými i ostatními složkami mé osobnosti. Jsem stále na cestě a pomáhám na ní ostatním mužům, aby se stali tím, čím jsou.

2013-05
T2

Jsem živý

Dlouho jsem nebyl. Hrál jsem role potomků, zaměstnanců, partnerů, hodných kluků a obětujících se mesiášů. Možná to pomohlo změnit život několika lidí, ale na jednoho jsem stále zapomínal. Na sebe. Po několika duchovních i fyzických krizích, jsem v Kristových letech konečně začal u sebe a začal psát, žít a řídit svůj vlastní život. Nesobecky, s riziky, které to obnáší a také se všemi plody, které to přináší. Všem přeji, aby byli živí, protože jenom tak – překvapivě – přežijeme. Jako jedinci i jako zdravá fungující společnost. Nikdo jiný to za nás neudělá.

„Jsem průvodce po cestách a souvislostech vnitřních i vnějších.“

 

Chcete vědět víc?  Přečtěte si Můj příběh.